« Среда Май 24, 2017 »
Ср
Под таким названием 27 апреля 2017 г. открылась выставка в музее. Здесь представлены предметы бытовой техники начиная с советского времени и заканчивая современными. Посетители могут увидеть патефоны, несколько разновидностей радиол, печатную машинку, коллекцию фотоаппаратов, один из первых ноутбуков и многое другое.
Выставка будет работать на протяжении месяца.

Паважаныя слонімцы і госці нашага горада! Слонімскі раённы краязнаўчы музей імя І.І.Стаброўскага запрашае вас наведаць выставу “Бывай, мільянер!”, якая будзе экспанавацца з 6-га мая па 1-е верасня 2017 года. Вы даведаецеся аб тым, калі з’явіліся грошы, якую ролю ў розныя перыяды яны выконвалі, колькі зараблялі прадстаўнікі розных прафесій на Гродзеншчыне і што можна было набыць на іх заробкі. На выставе прадстаўлены дзве імправізаваныя крамы, сувенірная лаўка і бойкае месца на кірмашы для гандлю вырабамі з лазы.